Zdravé chudnutie s overenou proteínovou diétou Protiexpress prebieha v 3 fázach, ktoré na seba nadväzujú a každá má svoj zmysel, účinok a výsledok. Tieto fázy sa líšia hlavne pomerom hotových proteínových jedál (jedla s vysokým obsahom bielkovín) k pravým jedlám.

akcia 1 doba trvania 1 týždeň intermezzodoba trvania 2 týždne stabilizácia doba trvania 3 týždne

Proteínová diéta je určená všetkým zdravým dospelým jedincom, ktorí sa potrebujú v rámci samoliečby rýchlo zbaviť miernej nadváhy. Počas trojfázového diétneho programu vaše telo stratí bezpečne neželané kilogramy. Je obľúbenou formou diéty hlavne pre ľudí, ktorý potrebujú a chcú rýchlo upraviť svoju váhu, netrpia závažným metabolickým ochorením a chcú chudnúť samostate bez dohľadu lekára.

Princíp redukcie váhy prostredníctvom proteínovej diéty spočíva v správnom rozložení stravy počas dňa v 5 – 6 porciách a nahradením 2 – 3 pravých jedál instantnými proteínovými jedlami (jedlá obsahujúce dostatočné množstvo kvalitných bielkovín) s nízkou energetickou hodnotou a so zníženým obsahom cukru. Zvýšený prísun hodnotných bielkovín a zároveň obmedzenie cukrov a tukov v strave navodí v organizme stav ketózy. Tento metabolický stav aktivuje pri redukcii hmotnosti a navodzuje správne spaľovanie uložených tukových zásob.

Pestrá ponuka „4 mixov“, kde v každom balení nádete 7 rôznych hotových proteínových jedál, dohromady teda 49 rôznych príchutí. Táto kombinácia zaručuje, že sa proteínové jedlá na stole nebudú opakovať a budú pestrým doplnením pravých jedál. Jednotlivé jedlá v mixoch majú rovnakú nutričnú hodnotu a preto si ľahko vyskladáte diétny program podľa svojej chuti.

Čo sú bielkoviny?

Bielkoviny predstavujú 20 % ľudského tela a sú základnou stavebnou jednotkou tela. Bielkoviny sú tvorené dvadsiatimi aminokyselinami, z ktorých deväť je tzv. esenciálnych, ktoré si organizmus nevie sám vytvoriť, a preto ich musí prijímať v potrave. Ovplyvňujú imunitu, podieľajú sa na výstavbe svalovej hmoty a ďalších tkanív, na tvorbe hormónov, enzýmov, sú nevyhnutné pre správnu funkciu nášho tela a taktiež ak nepodceníte príjem bielkovín v strave a pridáte k tomu aj pohyb, dokážete si zrýchliť metabolizmus. Bielkoviny sú nenahraditeľá a najcennejšia zložka výživy.

Naše kosti a kĺby, enzýmy a hormóny, svaly a krv pozostávajú z bielkovín. Ak vaša strava obsahuje malé množstvo bielkovín, dostaví sa pocit hladu ktorý potrvá kým sa nenaplnia zásoby bielkovín. Preto prijímate viac jedla, a tým aj viac kalórií. Stravou bohatou na bielkoviny sa preto dosiahne najlepší efekt nasýtenia. Naviac, zvýšený podiel bielkovín v strave spôsobuje pokles hodnôt brušného tuku, zlepšenie metabolizmu glukózy a tukov v krvi.

Prečo bielkoviny?

  • dodávajú životnú energiu
  • produkujú hormóny šťastia
  • stimulujú imunitný systém
  • urýchľujú regeneráciu
  • stimulujú spaľovanie tukov